Butikowy Technogym

SkillX by Technogym to nowa koncepcja treningu grupowego stworzona z myślą o klubach fitness i studiach butikowych.  SkillX zapewnia najbardziej zaawansowany technologicznie, zorientowany na wyniki, trening grupowy, który rozwija wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie.

Motywacja w grupie

Klubowicze na całym świecie pokochali krótkie formy treningowe w małych grupach. Skąd popularność akurat takiego rodzaju treningu? Krótkie formy treningowe oszczędzają czas i są zorientowane na konkretne cele, dzięki czemu możemy szybko osiągnąć zamierzone efekty. Trening w grupie pod przewodnictwem charyzmatycznego trenera motywuje i sprawia, że chcemy osiągnąć jeszcze więcej. Dlatego właśnie powstał SkillX.

Strefa SkillX

„Tworząc format SkillX, uwzględniliśmy specyficzne realia naszego rynku oraz panującą sytuację epidemiczną. Koncept SkillX można zrealizować w formie nowego studia butikowego, jak również w formule shop-in-shop w ramach już istniejącego klubu” – komentuje Michał Ryters, Key Account Manager w ITP S.A., koordynator projektu SkillX. Rozwiązanie shop-in-shop pozwala wydzielić strefę SkillX w istniejącej lokalizacji. Odbywa się to bez ponoszenia ogromnych kosztów związanych z wynajmem powierzchni czy zakupem dużej ilości sprzętu.

Różne modele biznesowe

„Dla naszych klientów przygotowaliśmy kilka propozycji modeli biznesowych i layoutów, które uwzględniają różne potrzeby i możliwości – dodaje Ryters. Co wyróżnia SkillX?

Ukierunkowanie treningu na rozwój umiejętności

SkillX bazuje na stworzonej przez Technogym metodologii SkillAthletic Training, która skupia się na rozwoju czterech podstawowych cech: Siła, Szybkość, Zwinność i Wytrzymałość. Jak udowodniono naukowo, metodologia SkillAthletic zwiększa możliwości fizyczne trenującego i pozwala na wszechstronny rozwój potencjału sportowego.

Bogata biblioteka gotowych programów treningowych

SkillX wyposaża klub fitness we wszystko, co niezbędne do prowadzenia treningu, bez zbędnych kosztów i dodatkowego nakładu pracy. W aplikacji Teambeats, trenerzy znajdą gotowe programy treningowe, które mogą wykorzystać w pracy z podopiecznymi wraz z podręcznikiem prowadzenia treningu. Co tydzień, pojawiają się tam cztery nowe programy treningowe, ukierunkowane na rozwój różnych cech. Trenerzy mogą również tworzyć własne programy, uwzględniając poziom zaawansowania uczestników czy możliwości sprzętowe klubu.

Sprzęt high-tech

SkillX bazuje na sprzęcie z linii SKILL marki Technogym, który został wyposażony w opatentowaną technologię MULTIDRIVE. Pozwala ona na sprawną zmianę oporu podczas treningu. Dzięki temu, trenując na SKILLMILL (bieżni napędzanej siłą mięśni człowieka), SKILLBIKE (rowerze z realną zmianą biegów), SKILLROW (wioślarzu odwzorowującym naturalny ruch wioseł na wodzie) czy SKILLTOOLS (zestawie akcesoriów dedykowanych do treningu SkillX), klubowicz może dopasować parametry urządzenia do swoich możliwości i osiągać jeszcze lepsze efekty.

Wymierne rezultaty

Trening SkillX bazuje na pomiarze tętna i rywalizacji pomiędzy uczestnikami treningu. Każda osoba trenuje z pulsometrem i może obserwować swoje wyniki na ekranie umieszczonym w strefie SkillX. Aplikacja Teambeats wyświetla wyniki wszystkich uczestników, oznaczając strefę tętna, w której się znajdują: niebieska, zielona, żółta, pomarańczowa i czerwona. Podczas sesji treningowej, trener obserwuje postępy uczestników i motywuje ich do jeszcze większego wysiłku. Informuje ich także, w jakiej strefie tętna powinni znajdować się na poszczególnych etapach treningu.

Codzienna rutyna

„Zakładamy, że sesja treningowa SkillX powinna trwać 30-45 minut, ponieważ taki czas łatwo wygospodarować w codziennej rutynie, a jednocześnie jest on wystarczający do przeprowadzenia kompleksowego treningu – komentuje Michał Ryters. Nasz koncept pozwala klubowi wyróżnić się na hiper-konkurencyjnym rynku przy stosunkowo niewielkiej inwestycji. Wybrane obiekty otrzymają certyfikację SkillX Zone i szereg benefitów z tym związanych. Po szczegóły zapraszamy do naszych przedstawicieli – dodaje Ryters.

Jeśli planujesz otwarcie nowego klubu butikowego lub zastanawiasz się nad urozmaiceniem oferty swojego obiektu po więcej szczegółów zajrzyj na https://technogympolska.pl/skill-x Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ