Benefit Systems chce podzielić się zyskiem

Zarząd Benefit Systems rekomenduje dywidendę w wysokości ponad 120 mln złotych.
Rekomendowana kwota dywidendy stanowi 87 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy za 2022 r. Przełoży się na wypłatę 41 zł na jedną akcję. Dzień dywidendy zaproponowano na 15 września, a wypłatę na 29 września 2023 r. Rekomendacja Zarządu została 25 maja br. pozytywnie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą Benefit Systems.

– Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku chcemy podzielić się z akcjonariuszami zyskiem za 2022 r. Odbudowa naszego biznesu po pandemii przebiegła dużo szybciej i sprawniej, niż pierwotnie zakładaliśmy. To duży sukces całego zespołu Benefit Systems, dzięki któremu dziś możemy pochwalić się dynamicznie rosnącymi zyskami, ale też mocną pozycją bilansową. Na koniec marca mieliśmy pond 220 mln złotych gotówki netto, mamy też wciąż niewykorzystane linie kredytowe. Nasz potencjał inwestycyjny po wypłacie dywidendy w rekomendowanej wysokości pozostanie więc bardzo wysoki i dopasowany do szybkiego tempa rozwoju całej grupy kapitałowej

– mówi Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems.

Rekomendacja Zarządu jest zgodna z polityką dywidendy przyjętą pod koniec 2022 roku. Zakłada ona wypłatę minimum 60 proc. skonsolidowanego zysku netto. Kwota zaproponowanej dywidendy stanowi 87 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej za 2022 rok. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku netto za ubiegły rok, w tym ewentualnej wypłaty dywidendy i jej wysokości, podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Towfiqu barbhuiya

- REKLAMA -