Zdrofit i Fundacja Legii łączą siły w promocji zdrowego stylu życia

Pod koniec października wystartował międzynarodowy projekt edukacyjny „Celuj w zdrowie”, w ramach którego w sieci klubów fitness Zdrofit przeprowadzony zostanie cykl treningów dla warszawskich uczniów szkół podstawowych.

Zajęcia sportowe prowadzone w ramach projektu „Celuj w zdrowie” odbędą się w kilku lokalizacjach w Warszawie w okresie od listopada do stycznia. W treningach wezmą udział uczniowie z czterech stołecznych szkół podstawowych wraz ze swoimi rodzicami. Spotkania w klubach Zdrofit mają na celu promocję aktywnego trybu życia wśród rodzin.

– Doceniamy to, że razem z Fundacją Legii możemy tworzyć projekt „Celuj w zdrowie”. Naszym priorytetem jest uświadamianie, że uprawianie sportu to nie tylko, praca nad ładną sylwetką, lecz przede wszystkim dbanie o własne zdrowie. Ten projekt jest dla nas istotny również ze względu na rodzinny charakter. To bardzo ważne, żeby w świadomości dzieci sport był atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, również w gronie najbliższych oraz żeby zaszczepiać aktywność fizyczną u najmłodszych jak najszybciej – powiedział Michał Lachowicz, dyrektor operacyjny Zdrofit.

Legia Warszawa jest jedynym polskim i jednym z siedmiu europejskich klubów (obok m.in. Chelsea FC, Feyenoordu Rotterdam i Szachtara Donieck), który dołączył do programu.
– „Celuj w zdrowie” to bezprecedensowa inicjatywa prowadzona przez polski klub, która idealnie wpisuje się w działalność Fundacji Legii. Oprócz wspierania inicjatyw dobroczynnych, prowadzimy również autorskie programy, które łączy edukacja i sport. Nasz nowy projekt wyróżnia systematyczna praca z dziećmi przez 20 tygodni przy udziale rodziców i specjalnie przeszkolonych nauczycieli. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych partnerów młodzi uczestniczy przekonają się, że warto dobrze się odżywiać i być aktywnym – mówi Paweł Aleksandrowicz z Fundacji Legii.

Inauguracja programu z udziałem piłkarzy Legii Warszawa: Pawła Stolarskiego i Mateusza Wieteski, odbyła się w Klubie Biznesowym na Stadionie Legii we wtorek, 22 października. Przy Łazienkowskiej 3 260 dzieci w wieku 9 – 10 lat z czterech warszawskich szkół podstawowych ze Śródmieścia, Woli i Pragi podpisało indywidualne kontrakty. Znalazły się w nich postanowienia dotyczące odżywiania i aktywności fizycznej na najbliższe miesiące. Program „Celuj w zdrowie” zakłada udział w ćwiczeniach ruchowych oraz 11 zajęć tematycznych, dotyczących np. zdrowych nawyków żywieniowych. Waga i wzrost uczestniczących dzieci zostaną sprawdzone na początku i na zakończenie programu, które planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -