1 maja, podczas międzynarodowego kongresu Science4Football w Warszawie, odbędzie się „Startup Challenge”. Jest to konkurs dla startupów między innymi z branż sport/health/med tech. Pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań będą mieli okazję zaprezentować je przedstawicielom świata sportu, w szczególności piłki nożnej. Nagrodą główną będzie możliwość dwutygodniowego korzystania z infrastruktury i zaplecza LegiaLab w ramach nowo budowanego Legia Training Center, a także wspólny wyjazd do Mediolanu na mecz legendarnego AC Milan i wizyta w klubie. Partnerem konkursu jest firma EY.
Kongres Science4Football
Science4Fotball to kongres poświęcony wpływowi i wykorzystywaniu osiągnięć naukowych i technologicznych we współczesnym sporcie, w szczególności w piłce nożnej. Druga edycja kongresu odbędzie się 1 i 2 maja w Warszawie, na stadionie Legii. Podczas wydarzenia wystąpią międzynarodowi eksperci branżowi, w tym przedstawiciele europejskich i polskich klubów, które są liderami innowacji i zastosowania najnowszych osiągnięć technologicznych w zarządzaniu i przygotowaniu swoich zespołów.
Jednym z elementów programu będzie finał Startup Challenge. Jest to konkurs dla startupów, które adresują potrzeby świata sportu np. w zakresie przygotowania fizycznego, motoryki, regeneracji lub odżywiania. Do udziału można się zgłaszać poprzez formularz umieszczony na stronie www.science4football.com.
Poprzez organizację Startup Challenge chcemy jeszcze lepiej poznać się z ludźmi, którzy mają niestandardowe pomysły mogące pomóc w osiąganiu sukcesu sportowego i pomóc im walidować, a następnie rozwijać oraz wdrażać najbardziej obiecujące koncepty. W kolejnych latach liderami będą kluby, ligi, czy federacje, które nie tylko są świetne w skautingu zawodników, ale także w wyszukiwaniu i stosowaniu właściwych innowacji
– wyjaśnia Tomasz Zahorski, prezes APL Sp. z o.o. – spółki celowej, powołanej do budowy Legia Training Center.
Firma EY będąca oficjalnym „Innovation Partner” kongresu to światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego oraz transakcyjnego. W ramach swojej praktyki współpracuje ze startup’ami, między innymi poprzez EYnnovation – specjalny program zapewniający pełną ofertę usług i wsparcia dla młodych firm i przedsiębiorców o wysokim potencjale wzrostu.
Cieszymy się, że możemy wesprzeć konkurs Science4Football na najciekawszy startup w obszarze technologii dla sportu i podzielić się naszymi doświadczeniami z obszaru zarządzania innowacją. Mam nadzieję, że to początek szerszego trendu na polskim rynku i kluby sportowe, nie tylko piłkarskie, otworzą się na systematyczną współpracę ze startupami. Nowe pomysły i wspólna praca nad ich praktycznym zastosowaniem powinna przełożyć się na wzrost poziomu sportowego jak i na wyniki komercyjne
– mówi Marcin Bartoszewski, lider praktyki sportowej w EY Polska
Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez doświadczonych członków międzynarodowego jury po zaprezentowaniu swoich rozwiązań podczas pierwszego dnia kongresu.
Harmonogram konkursu:
21.04 -> termin wysyłania zgłoszeń
23.04 -> ogłoszenie wyników wyboru finalistów Startup Challenge, którzy wystąpią na konferencji Science4Footbal
30.04 -> trening z wystąpień publicznych i próba generalna w EY Wavespace
01.05 – > wystąpienie finalistów StartUp Challenge na Stadionie Legii
Źródło: materiały prasowe Legia Warszawa