Rusza część klubów sieci Fitness Platinium

Podjąłem decyzję, aby dostosować część naszych obiektów do rozporządzenia z dnia 16 października – zmienionego następnie 23 października 2020 roku i otworzyć nasze obiekty na nowych zasadach i w nowym modelu – poinformował klientów w liście Prezes spółki Platinium Wellness, operatora klubów Fitness Platinium, Bartosz Gibała.

Oto fragmenty listu do klientów sieci klubów Fitness Platinium.

“[…]Przez ostatnie 10 dni, bardzo intensywnie pracowaliśmy nad ponownym otwarciem klubów fitness w dawnym kształcie. Cierpliwie czekaliśmy na decyzję Rządu co będzie dalej.
W poprzednim liście opisywałem działania, jakie były podejmowane: był protest, była petycja, żeby nie zamykać klubów fitness, a także odbyły się spotkania z rządem. W międzyczasie spotkaliśmy się z niesprawiedliwą oceną klubów fitness i z niezrozumieniem sytuacji, w jakiej jesteśmy my, nasi Pracownicy i Wy – Klienci. Padały wypowiedzi, które dyskryminowały branżę fitness – powiedziano nawet, że kluby fitness mają „niskie sufity” i dlatego zostały zamknięte. Pomimo tego, dalej mocno wierzyłem, że druga strona rozmów w ciągu kolejnych dni postara się zrozumieć, czym jest nasza branża i jakie przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego całemu społeczeństwu” – pisze do klientów Gibała.

“Fakt, że uprawianie sportu w jakiejkolwiek formie niesie niezliczoną liczbę korzyści zdrowotnych o tym każdy wie. Aktywność fizyczna wzmocniona odpowiednią dietą jest na pewno istotnym czynnikiem do zachowania zdrowia i radości z życia na wiele lat.
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce niestety jest coraz gorsza. Pomimo zamknięcia siłowni – jako jednego z głównych czynników zwiększania się liczby zachorowań – niestety te wciąż rosną, co pokazuje, że to nie branża fitness jest ich przyczyną. Z badań Europe Active przeprowadzonych w kilku europejskich krajach, wynika, że na 62 miliony wizyt w klubach fitness zidentyfikowano tylko 0,78 przypadków na każde 100 000 wizyt. Daje to łącznie liczbę 478 przypadków. Nie jest to zaskakujący wynik, biorąc pod uwagę w jakim reżimie sanitarnym działają obecnie kluby fitness i jak dużą wagę przykłada się do zapewnienia bezpieczeństwa Klientom.”

“Przechodząc do meritum listu chciałbym poinformować, że podjąłem decyzję, aby dostosować część naszych obiektów do rozporządzenia z dnia 16 października – zmienionego następnie 23 października 2020 roku i otworzyć nasze obiekty na nowych zasadach i w nowym modelu.
Na ten moment jest to część obiektów – te, które udało nam się dostosować. Chcemy jednak sukcesywnie zwiększać tę ilość. Mam nadzieję, że na ten moment będzie to wystarczająca ilość i będziecie zadowoleni” – napisał Prezes Platinium Wellness.

Pełna treść listu – LINK
Fot. archiwum Fitness Platinium

 

- REKLAMA -