David Lloyd: active aging w praktyce

Operator klubów David Lloyd podał do wiadomości, że do końca 2022 roku w każdym z 114 klubów sieci będzie zatrudniony co najmniej jeden trener w wieku 55+.

Sieć klubów David Lloyd będzie tym samym pionierem w swojej branży jeśli chodzi o zatrudnianie trenerów powyżej 55 roku życia. Ta inicjatywa i zobowiązanie sieci jest odpowiedzią na rekomendacje Public Health England i ukactive, które to zwracały uwagę na fakt, iż starsi ludzie ćwiczą chętniej z osobami w swoim lub podobnym wieku.
Jak wynika z badań, 14 % Brytyjczyków powyżej 55 roku życia nie ćwiczy w ogóle, podczas gdy 22 % określa siebie mianem “mało aktywnych”.

Kluby sieci David Lloyd rozpoczynają także intensywne szkolenia trenerów i instruktorów. Mają one na celu przygotowanie ich do pracy z tą grupą docelową. Trenerzy dowiedzą się m.in. jak aktywizować starsze osoby, jak budować w nich pewność siebie, jak pomóc znaleźć motywację do regularnej aktywności, jak nauczyć zdrowego odżywiania. Szkolenia pokażą również, jak dopasowywać program treningowy do indywidualnych potrzeb osób starszych.

Jak pokazują statystyki z wiosny 2019 roku, powyżej 18% członków klubów marki David Lloyd jest w wieku powyżej 55 lat. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano 10% wzrost klientów z tej grupy wiekowej i jak pokazują badania rynku, trend ten będzie się umacniał.

O David Lloyd w liczbach:

The David Lloyd Leisure Group to:

  • 114 klubów – 99 lokalizacji w Wielkiej Brytanii i pozostałe 15 w innych krajach Europy,
  • blisko 617000 członków,
  • ok. 8100 pracowników,
  • 190 basenów (połowa z nich to baseny wewnętrzne) i oferta ponad 13000 zajęć grupowych w wodzie tygodniowo,
  • 25 000 dzieci tygodniowo uczących się pływać i 16000 dzieci uczących się gry w tenisa,
  • ponad 1080 kortów tenisowych i ponad 400 boisk do badmintona i kortów do squash’a.

Już w najbliższym numerze Magazynu Fitness Biznes więcej na temat nowej polityki klubów marki David Lloyd i jej zainteresowania Silver Tsunami.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też artykuł Karlony Liberki NADCHODZI SILVER TSUNAMI

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ